16:25
Засідання педагогічної ради «Упровадження інноваційних технологій як засобу удосконалення навчального процесу»

«Безумство - діяти по-старому і чекати на нові результати»

А. Енштейн

Саме ці слова стали лейтмотивом засідання педагогічної ради у формі захисту інновацій «Упровадження інноваційних технологій як засобу удосконалення навчального процесу», що відбулося під час осінніх канікул у Глобинській гімназії №1. Метою зібрання було поглиблення знань про інноваційні технології навчання та пошук можливостей для оптимального  поєднання  їх із традиційними методами.

У зв’язку зі зміною соціальних вимог відбувається переосмислення ролі вчителя в системі освіти, підвищено вимоги до нього. Від пояснювально–ілюстративного методу трансляції навчального матеріалу вчитель має перейти до нових методів, у яких посилено творчо–діяльнісний компонент. Важливою вимогою сучасного суспільства є не енциклопедичність знань, а набуття учнями вмінь і навичок, що сприяють розвитку гнучкого мислення та самореалізації особистості.

Розв'язання цих актуальних проблем можливе лише на основі широкого використання елементів інноваційних педагогічних ідей і технологій, оптимального поєднання традиційних і нетрадиційних форм навчання. Недарма А.Дістервег писав: «Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, які пробудилися в ній».

Педагоги нашої гімназії активно використовують у своїй роботі інноваційні технології навчання, і ми переконуємося в цьому, відвідуючи уроки своїх колег. Але цей процес розрахований на творчість учителя, на його постійне вдосконалення. К.Ушинський сказав: «Учитель живе доти, доки вчиться, тільки-но він перестає вчитися, у ньому помирає вчитель».

Саме тому на засіданні педагогічної ради вчителі гімназії представили свої методичні набутки, поділилися з колегами досвідом їх упровадження.

Цікавими були виступи учителя кафедри іноземної та зарубіжної філології І.В.Таранець, учителя початкової школи А.В.Данченко, асистента учителя, спеціаліста з надання послуг дитині з особливими потребами А.О.Затуливітер, учителя української філології А.М.Браженко, вчителів біології М.Г.Скляра, історії та інформатики С.В.Жука, фізики Б.В.Какушки. етики Л.В.Крутоголової, фізичної культури С.В.Савлюка.

Інновації – це процес, якого на сучасному етапі неможливо уникнути. Їх використання є запорукою успішного сприйняття учнями навчального матеріалу, створення атмосфери саморозвитку та успішної самореалізації учня як суб’єкта навчального процесу. Знати, що таке інноваційні технології навчання, методику їх запровадження, уміти створити на уроках ситуацію зацікавленості теоретичним матеріалом та багато іншого ми повинні для того, щоб спроектувати й провести ефективний і цікавий для учнів урок.

Категорія: Останні новини | Переглядів: 143 | Додав: Zhuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]