19:27
УВАГА! Батькам та випускникам. ЗНО 2018!

 

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

вул. Котляревського, 20/8, м. Полтава, 36000, тел. (05322) 2-92-62

E-mail: obluo@adm-pl.gov.ua, Web: http://www.poltav-oblosvita.gov.ua, Код ЄДРПОУ 02145412

 

01.12.2017

3283/02.01-15

 

На №

 

від

 

Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад

Директорам загальноосвітніх інтернатних закладів

Директорам професійно-технічних навчальних закладів

Керівникам закладів вищої освіти (коледжі, технікуми, училища)

Навчально-методичний центр профтехосвіти

 

Про проведення пролонгованих дистанційних семінарів із питань підготовки до ЗНО-2018

 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації повідомляє, що з метою забезпечення методичної підтримки якісної підготовки випускників до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти започатковано пролонговані дистанційні семінари з предметів, що виносяться на ЗНО у 2018 році (українська мова і література, історія України, математика, географія, англійська мова, фізика, біологія, хімія.

Пролонговані дистанційні семінари включають такі етапи:

1. Ознайомлення педагогів із відео-презентаціями (презентаціями) «ЗНО як складова системи забезпечення якості освіти», підготовленими фахівцями ХРЦОЯО з предметів, що виносяться на ЗНО.

2. Надання відповідей фахівцями ХРЦОЯО на запитання, які надійдуть від педагогів після перегляду відео-презентацій на адресу електронної пошти науково-методичного відділу ХРЦОЯО.

3. Підготовка фахівцями ХРЦОЯО методичних матеріалів за результатами опрацювання запитань педагогів та розміщення їх на сайті центру.

Відео-презентації з української мови і літератури, історії України, математики, географії, англійської мови, фізики, презентації з хімії та біології будуть доступні для перегляду з 01 грудня 2017 року за посиланнями, поданими в додатку.

Доручаємо організувати ознайомлення педагогічних працівників з підготовленими матеріалами на засіданнях методичних об’єднань, циклових комісій, під час інших форм методичної роботи.

Звертаємо увагу на те, що усі педагогічні працівники можуть ознайомитися з відео-презентаціями у зручний для них час.

Про проведену роботу відобразити в інформації на виконання листа Департаменту освіти і науки від 24.10.2017 № 2875/02.01.-15 до 25.12.2017 року та до 20.01. 2018 року.

 

Додаток. Перелік посилань для перегляду відео-презентацій (презентацій), підготовлених ХРЦОЯО на 1 арк. в електронному вигляді.

 

 

 

 

 

Заступник директора

Департаменту освіти і науки Г.Б. Власюк

 

 

 

Наказом МОН України від 19.09.2017 року № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році. Відповідно до наказу з 06.02.2018 по 19.03.2017 року проводиться реєстрація випускників для участі в ЗНО. До 02.04.2018 року можна вносити зміни до реєстраційних даних. Запрошення на пункти тестування випускники мають отримати до 30.04.2017. Саме ЗНО буде проводитися з 22.05.2018 року по 13.06.2018. Результати основної сесії ЗНО будуть розміщені на сторінках учасників 21 червня.

Щоб організовано провести реєстрацію випускників необхідно:

  1. організувати оформлення у загальноосвітніх навчальних закладах інформаційних куточків «ЗНО - 2018» з використанням уніфікованих матеріалів, розроблених Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) (додато;
  2. провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, вчителів, батьків щодо порядку та особливостей проведення у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання, використання його результатів під час вступу до вищих навчальних закладів та зарахування як державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти з використанням уніфікованих матеріалів ХРЦОЯО (додаток 2);
  3. систематично оновлювати інформацію на сайтах навчальних закладів щодо особливостей проведення ЗНО- 2018.
  4. організувати до 22 грудня 2017 року проведення уроків інформатики, класних годин, годин інформування, інших інформаційних заходів для учнів 11-х класів щодо порядку та особливостей проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання;
  5. надавати випускникам доступ до мережі Інтернет з метою постійного ознайомлення з інформацією на сайті ХРЦОЯО, УЦОЯО, інших освітніх сайтах щодо ЗНО- 2018.

У 2018 році до сертифікаційних робіт з іноземних мов додано нову частину – «Аудіювання». Для того, щоб полегшити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, а також ознайомити майбутніх учасників із структурою тесту на сайті Українського центру оцінювання якості освіти опубліковано:

  • демонстраційні варіанти тестів зовнішнього оцінювання з англійської, німецької, французької та іспанської мов, що аналогічні тим, які будуть запропоновані учасникам тестування у 2018 році,
  • примірники бланків для перенесення відповідей, а також
  • зразки аудіотекстів до частини «Аудіювання».

Зразки зошитів та аудіотекстів розміщено у розділі «Предмети ЗНО» у підрозділах «Завдання сертифікаційної роботи» з предметів: англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова. Ознайомитися з демонстраційними варіантами тестових зошитів можна, відкривши зошит у форматі пдф.

З метою забезпечення методичної підтримки якісної підготовки випускників до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти започатковано пролонговані дистанційні семінари з предметів, що виносяться на ЗНО у 2018 році (українська мова і література, історія України, математика, географія, англійська мова, фізика, біологія, хімія.

Пролонговані дистанційні семінари включають такі етапи:

1. Ознайомлення педагогів із відео-презентаціями (презентаціями) «ЗНО як складова системи забезпечення якості освіти», підготовленими фахівцями ХРЦОЯО з предметів, що виносяться на ЗНО.

2. Надання відповідей фахівцями ХРЦОЯО на запитання, які надійдуть від педагогів після перегляду відео-презентацій на адресу електронної пошти науково-методичного відділу ХРЦОЯО.

3. Підготовка фахівцями ХРЦОЯО методичних матеріалів за результатами опрацювання запитань педагогів та розміщення їх на сайті центру.

Відео-презентації з української мови і літератури, історії України, математики, географії, англійської мови, фізики, презентації з хімії та біології будуть доступні для перегляду з 01 грудня 2017 року за посиланнями, поданими в додатку. Необхідно організувати ознайомлення педагогічних працівників з підготовленими матеріалами на засіданнях методичних об’єднань, під час інших форм методичної роботи. Усі педагогічні працівники можуть ознайомитися з відео-презентаціями у зручний для них час.

Про проведену роботу поінформувати відділ освіти до 23.12.2017 року.

 

 

$

 

 

Категорія: Останні новини | Переглядів: 157 | Додав: Zhuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]