23:08
"Урок на запрошення" Жанни Миколаївни Корсун

      Ідея проведення так званих «уроків на запрошення» у гімназії не нова. Вона належить заступнику директора з науково-методичної роботи Корсун Жанні Миколаївні, обговорена, підтримана ініціативною групою і активно втілювалась протягом року. Задум у тому, що це не уроки-вистави. Та теми їх особливі – ті, що «чіпляють»… І не має значення, з якого предмету.

     Нещодавно і сама Жанна Миколаївна запросила поговорити учнів 6-Б класу на незвичайну тему  - за твором Еріка-Еммануеля Шмітта «Оскар і Рожева Пані». «Всі ми лише пасажири у цьому потягу життя. Хтось проїде у ньому 100 зупинок, хтось – 20, хтось – 5, а хтось – 2. Але всі ми маємо право на чисту постіль та теплий чай…» - ось основна суть твору. Такі ж десяти-, одинадцятирічні діти, але з яким розумінням і співчуттям вони говорять про таку незручну тему смерті, особливо дитячої… Здавалося, занадто боляче, занадто легко скотитися в сентименталізм, перетнути межу і поранити чужу душу. Проте це не про справжнього педагога, психолога, просто чудову людину – Жанну Миколаївну.

     У курсі «Людина і світ» вивчається тема «Соціалізація особистості» з точки зору психології. На уроці всі ці етапи учні «прожили» разом з Оскаром, головним героєм. Тільки в житті ці етапи розтягнуті на уроки, а Оскар за один день проживав кожен етап соціалізації.

     Попри болючу тему роману, тему дитячої смертності, Жанні Миколаївні вдалося утримати життєстверджуючу атмосферу у класі. По закінченню уроку не було гнітючого стану, але захотілося задуматися і проаналізувати деякі моменти свого життя.

    На уроці органічно сплелася тема жорстокості реалій і невідворотності людського буття, оптимістична музика, анімація, тема віри і втрачених можливостей, людського всепоглинаючого цинізму і такого ж всепоглинаючого милосердя. Про це слід говорити відверто! Такі уроки довго «не відпускають», тому мають право не просто на існування, а на життя!

    Жанна Миколаївна – учитель, який не шукає легких шляхів у навчанні дітей, і не дає нам, учителям, засиджуватись на місці. Завдяки її енергії та невтомній праці ми знайомимося із новими освітянськими методами та практикуємося впроваджувати їх на уроках. 

Категорія: Останні новини | Переглядів: 230 | Додав: Zhuk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]