20:35
Європейський день проти торгівлі людьми

     Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

   Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

    18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започаткований день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо - жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

    В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

    Гімназисти не залишись осторонь цієї проблеми, адже батьки деяких учнів зараз перебувають за кордоном, щоб забезпечити свою сімю. Сьогодні старшокласники приєдналися до акції #ПротиДій торгівлі людьми та пройшлися вулицями міста із плакатами та буклетами у символічному чорному одязі, з чорними масками і парасолями. Зупинились на базарній площі, де показали «живі картини», які є символом протидії та завершили дійство життєстверджуючим флешмобом.

    А ще цього дня соціальним педагогом Людмилою Василівною Крутиголовою були проведені години спілкування з елементами тренінгу: "Торгівля людьми...Що це?", "Рабство ХХІ століття", "Як не стати живим товаром." Учні визначали причини та шляхи потрапляння в рабство, групу ризику, способи уникнення ризикових ситуацій. Заключним етапом занятть було опрацювання пам'яток "Як не потрапити на гачок?"

Категорія: Останні новини | Переглядів: 404 | Додав: Zhuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]