22:09
Міжнародний день чаю у 6-Б

    Важко знайти місце в світі, де не любили б чай. «Приходь до мене на чай!» — ця фраза давно означає набагато більше, ніж запрошення на чаювання з чимось смачненьким. Це запрошення до спілкування людей, які близькі та приємні один одному.

    Свято для всіх любителів і виробників чаю відзначається щорічно з 2005 року. Це свято ввели в 2004 році на World Social Forum. Тоді ж - 15 грудня - була прийнята "Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії". Адже Міжнародний день чаю ввели не просто для того, щоб попити чайку в хорошій компанії. Його мета - привернути увагу суспільства і політиків до проблем працівників чайної індустрії; складнощів, що виникають у невеликих виробників чаю в боротьбі з корпораціями. Тобто цілі свята - привернути увагу до соціальної та економічної складових продажу чаю, ну і заодно популяризувати цей напій.

    Природно, що найбільш бурхливо Міжнародний день чаю проходить в країнах, де чай вирощують: в Бангладеші, Шрі-Ланці, Непалі, В'єтнамі, Індонезії, Кенії, Малаві, Малайзії, Уганді, Індії, Танзанії.

    Мало хто про це знає, але в Україні теж є чайні плантації. У Закарпатті в 1950-х роках висадили кущі чаю на території в 50 гектарів. З часом планували збільшити плантації до 1000 гектарів. Але після смерті Йосипа Сталіна, який і був ініціатором чайного виробництва в Україні, вічнозелені кущі замінили більш традиційними виноградниками. У наш час вціліло лише два гектара чайних кущів, і в цьому році на них почали вирощувати чай.

     Крім того, згідно зі статистикою кожен українець за рік випиває приблизно 900 чашок чаю. Тобто у нас є всі причини приєднатися до святкування Міжнародного дня чаю. Сам же чай корисний при розладі шлунка і проблемами з травленням, так як має бактерицидні властивості. Сприяє очищенню організму від токсинів і важких металів, нейтралізує шкідливий вплив випромінювання від побутової техніки, знижує ризик ракових захворювань, зміцнює судини та й просто сприяє гарному бадьорого настрою.

     З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЧАЮ! ЗАПРОШУЙТЕ ДОБРИХ ЛЮДЕЙ НА ЧАЙ ТА ОТРИМУЙТЕ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЧАЮВАННЯ І СПІЛКУВАННЯ!

 

 

Категорія: Останні новини | Переглядів: 163 | Додав: Zhuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]